Strona główna
Mapa serwisu
Zgłoś ofertę
Polityka plików cookies
Kontakt

Wyszukiwarka

Nr oferty
 
 
 
Miejscowość lub dzielnica
Ulica
Powierzchnia
-
Liczba pokoi
-
Cena
-
oferty specjalne
Notes Zgłoś ofertę Kalkulator O NAS Dla kupującego Dla sprzedającego Mapa serwisu Kontakt

Waluty

USD 4,19 EUR 4,49 CHF 4,60

Na skróty

Błonie, Bramki, Leszno, Błonie-Wieś, Bieniewice, Boża Wola, Stare Faszczyce, Nowe Faszczyce, Radonice,

Dębówka,Białuty, Biskupice, Żukówka,Józefów, Rokitno,Płochocin, Wawrzyszew, Tłuste, Natolin, Chrzanów,

Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Książenice, Marynin, Siestrzeń, Brwinów, Podkowa Leśna, Otrębusy,Żabia Wola,

Owczarnia, Radonie, Żółwin, Adamowizna, Kałęczyn, Kozerki, Kozery, ,Mościska, Szczęsne, Odrano Wola, Kłudno Stare,

Kłudno Nowe, Milęcin,  Chlebnia, Adamów, Żuków

 

 

 

 

Dla sprzedającego

Tych   kilka  słów kierujemy do Osób  Sprzedających  nieruchomość,   którzy chcieliby współpracować  z  Agencją  doMi, ale mogą nie znać zasad współpracy z pośrednikiem.

Współpraca taka nie jest koniecznością dla Osoby Sprzedającej nieruchomość czy też dla Właściciela nieruchomości, który chce ją wynająć. Ale my, jako pośrednicy możemy Państwu Sprzedającym, czy Wynajmującym tylko pomóc, a już na pewno nie zaszkodzimy. Aby oczekiwany efekt został osiągnięty, wzajemne kontakty muszą opierać się na zaufaniu i dobrej woli obu stron.

Współpraca rozpoczyna się od spotkania Właścicieli lub Ich Pełnomocnika z Pośrednikiem lub jego Asystentem. Takie spotkanie może odbyć się zarówno w biurze Agencji doMi w Błoniu przy ulicy Warszawskiej 25/1 jak i w miejscu, w którym znajduje się nieruchomość. Dobrze jest, jeśli Właściciele dysponują podstawowymi dokumentami, które określają i osobę Właściciela  i nieruchomość, która została przeznaczona do sprzedaży czy wynajęcia.

Są to :

 • dowód osobisty lub paszport właściciela, a jeśli reprezentuje go pełnomocnik to stosowne pełnomocnictwo,
 • w przypadku sprzedaży Działki:
  • akt nabycia - np. akt notarialny zakupu nieruchomości
  • wypis i wyrys z ewidencji gruntów
  • odpis z Księgi Wieczystej
  • wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a jeśli brak jest opracowanego Planu to Wypis ze Studium Miejscowego Zagospodarowania , ewentualnie wydane przez Gminę Warunki Zabudowy dla nieruchomości
 • W przypadku sprzedaży Lokalu Mieszkalnego:
  • akt nabycia - np. akt notarialny zakupu nieruchomości, albo zaświadczenie ze Spółdzielni Mieszkaniowej o przydziale mieszkania, o przekształceniu prawa lokatorskiego na własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego itp.
  • zaświadczenie ze Spółdzielni Mieszkaniowej o braku zaległości w opłatach lub wielkości zadłużenia, jeśli takowe istnieje
  • jeśli została założona Księga Wieczysta to odpis z tej KW.
 • W  przypadku sprzedaży Domu, Lokalu Użytkowego, Obiektu itp. lub podobenj nieruchomości:
  • akt nabycia- np. akt notarialny zakupu nieruchomości
  • odpis z Księgi Wieczystej
  • wypis z ewidencji gruntów i budynków
  • wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
  • dokumentacja budowlana

Etapem kolejnym jest ustalenie szczegółów dotyczących współpracy oraz podpisanie Umowy o pośrednictwo w sprzedaży/ najmie uwzględniające te uzgodnienia. Jest to bardzo ważny element współpracy. Samo podpisanie Umowy o pośrednictwo w Sprzedaży/ Najmie nie wiąże się z koniecznością zapłaty!!! Daje dopiero Pośrednikowi możliwość podjęcia działań na rzecz Sprzedającego/ Wynajmującego, które umożliwią sprzedaż czy wynajęcie nieruchomości.( I dopiero i tylko wtedy, gdy te działania, ta wykonana przez Agencję doMi praca na rzecz  Sprzedającego / Wynajmującego poskutkuje sprzedażą czy wynajęciem nieruchomości ustalone w umowie wynagrodzenie będzie się Agencji doMi należało).

Agencja doMi może zaproponować Państwu dwa rodzaje Umów o pośrednictwo w Sprzedaży/ Wynajmie tj. Umowę tzw. otwartą albo Umowę z klauzulą wyłączności i tylko od Państwa Sprzedających/ Wynajmujących zależy , którą Państwo wybierzecie. Każda z tych umów ma swoją specyfikę, którą możemy omówić przy spotkaniu ze Sprzedającym/ Wynajmującym. Tu przedstawimy najogólniej oba rodzaje Umów.

 1. Umowa otwarta,  to tzw. umowa nie na wyłączność- najczęściej Sprzedający/ Wynajmujący życzą sobie , aby podpisać ten rodzaj Umowy. Sprzedający/ Wynajmujący zazwyczaj  wybiera kilka Biur Nieruchomości, którym przekazuje swoją ofertę sprzedaży/ wynajmu nieruchomości, często także samodzielnie podejmuje działania w celu sprzedaży/ wynajmu swojej własności.
 2. Umowa z klauzulą wyłączności to taki rodzaj umowy, gdzie Sprzedający / Wynajmujący powierza na określony czas  swoją ofertę tylko jednemu Pośrednikowi oddając wszystkie działania w celu sprzedaży / wynajmu jedynie w jego ręce, wierząc, że działania te poprzez bardziej zaawansowaną reklamę, a także współpracę pomiędzy agencjami przyniosą  szybciej oczekiwany skutek.

Pośrednik weryfikuje informacje dotyczące nieruchomości z zachowaniem należytej staranności. Jeśli jakieś kwestie wymagają wyjaśnienia czy dodatkowych działań to stara się pomóc Właścicielowi i rozwiązać problem, jeśli taki istnieje.

Następnie Pośrednik przygotowuje ofertę – dokumentację zdjęciową, szczegółowy opis  i stara się poprzez różne działania marketingowo reklamowe dotrzeć do osób poszukujących  , aby zainteresować oferowaną nieruchomością.

Jeśli taką osobę Pośrednik znajdzie , bierze czynny udział w przygotowaniu transakcji od negocjacji poczynając, aż do uczestniczenia w ceremonii podpisania Aktu Notarialnego w Kancelarii Notarialnej i przekazaniu nieruchomości.
 
Drodzy Właściciele nieruchomości. Jeśli przeznaczyliście Państwo swoją nieruchomość do sprzedaży/ wynajmu nie obawiajcie się podpisania Umowy o pośrednictwo w sprzedaży/ najmie z Agencją doMi. Razem z Państwem naprawdę możemy zadziałać szybciej, sprawniej i urzeczywistnić Państwa zamiar sprzedaży czy wynajmu, a przez transakcję przeprowadzimy  Państwa bezpiecznie i dołożymy wszelkich starań, aby skutek czyli satysfakcjonującą Państwa sprzedaż/ wynajem osiągnąć jak najszybciej.

© 2023 Agencja doMi. Wszystkie prawa zastrzeżone.
asaricrm.com - programy dla biur nieruchomości

Agencja  doMi   ul. Warszawska 20  05-870 Błonie  tel.  22 731 88 88 

                             AGNIESZKA  SZEWCZYK-GAJOWNICZEK         TEL.  602 284 283